وکیل

آدرس دفاتر وکلای تهران

برای پیدا کردن آدرس دفاتر وکلای تهران چگونه اقدام کنم

پاسخوکیل من ::

برای پیدا کردن وکیل مورد نظر میتوانید ، تخصص وکیلی که احتیاج دارید را ایمیل کنید به  [email protected] تا مشخصات برای شما ارسال شود.یعنی مثلا بنویسید که:

1- وکیلی نیاز دارم در زمینه ملک

2- یا وکیلی نیاز دارم در زمینه بین الملل

3- وکیلی نیاز دارم در زمینه قرارداد

و یا … هر تخصصی که نیاز دارید.

همچنین اگر قبلا با وکیل خبره و با تجربه ای ، غیر از وکلای مجموعه ما کار کرده اید و از خدمات وی راضی بوده اید و مشخصات وی را فراموش کرده اید ، و میخواهید مجددا وی را پیدا کنید میتوانید ، نام و نام خانوادگی وی را ایمیل کنید به [email protected]   تا اطلاعات وی برای شما ارسال شود .

با احترام

موارد قابل طرح در هیات های موضوع ماده 140 را توضیح میدهید

پاسخ :

1-    در صورتیکه متصرف نتواند مدارکی دال بر مالکیت ارائه نماید.

2-    در صورتیکه در مالکیت و تصرف اشخاص اختلاف باشد.

3-    در صورتیکه محدوده مورد عمل تحدید حدود نشده باشد.

4-    در صورتیکه عرصه آن از املاک متعلق به دولت، سازمان ها و نهاد های عمومی یا اوقاف باشد.

ترکیب هیات اختلاف موضوع بند 2 ماده 140 ق.ب.س. توسعه به چه صورت است:

پاسخ:

این هیات مرکب از سه نفر است :

1-    مدیر  کل ثبت استان یا نماینده وی

2-    رئیس بنیاد مسکن استان یا نماینده وی

3-    یکی از قضات دادگستری به انتخاب قوه قضائیه

توضیحاتی در مورد قرارداد میفرمایید:

پاسخوکیل من :

قرارداد چیست؟

قرارداد یک موافقت‌نامه قابل اجرا و قانونی بین دو یا چند گروه است. هسته بیشتر قراردادها یک مجموعه از قولهای دو جانبه (با در اصطلاح قانونی، “ملاحظات”) است. قولهایی که هر یک از گروهها داده‌اند حقوق و وظایف آنها را مشخص می‌کند.قراردادها در دادگاه قابل اجرا هستند. اگر یک طرف قرارداد به وظایف قراردادی خود عمل کند ولی طرف مقابل عمل نکند، (“قرارداد را بشکند”) به طرفی که به وظایف خود عمل کرده است در دادگاه این حق داده می‌شود تا به حقوق خود برسد.چون قراردادها قابل اجرا هستند، گروههایی که وارد قرارداد می‌شوند می‌توانند به آن در مورد ساختاربندی روابط تجاری خود اعتماد کنند.

پرسش: در قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان چه تعاریفی ذکر شده است؟

پاسخوکیل من :

مصرف ‎کننده: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که کالا یا خدمتی را خریداری می‎کند.
2-1- عرضه کنندگان کالا و خدمات: به کلیه تولیدکنندگان،‌واردکنندگان، توزیع کنندگان، فروشندگان کالا و ارایه کنندگان خدمات اعم از فنی و حرفه‎ای و همچنین کلیه دستگاهها، موسسات و شرکتهایی که مشمول قانون برآنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است و به طور مستقیم یا غیرمستقیم به صورت کلی یا جزیی کالا یا خدمت به مصرف‎کننده ارایه می‎نمایند اطلاق می‎شود.
3-1- ضمانتنامه کالا یا خدمات: سندی است که تولیدکننده، واردکننده ، عرضه کننده یا تعمیرکننده هر دستگاه فنی به خریدار یا سفارش دهنده کالا و خدمات می‎دهد تا چنانچه ظرف مدت معین عیب یا نقص فنی در کالای فروخته شده یا خدماتی که انجام گردیده مشاهده شود، نسبت به رفع عیب، یا تعویض قطعه یا قطعات معیوب و یا دستگاه بدون اخذ وجه و یا پرداخت خسارات وارده اقدام کند.
4-1- عیب: منظور از عیب در این قانون زیاده، نقیصه یا تغییر حالتی است که موجب کاهش ارزش اقتصادی کالا یا خدمات گردد.
5-1- تبانی: هرگونه سازش و مواضعه بین عرضه کنندگان کالا و خدمات به منظور افزایش قیمت یا کاهش کیفیت یا محدود نمودن تولید یا عرضه کالا و خدمات یا تحمیل شرایط غیرعادلانه براساس عرف در معاملات.
6-1- صورتحساب فروش: سندی است که در آن مشخصات کالا یا خدمات انجام گرفته با ذکر قیمت ، تاریخ و میزان مورد معامله درج شود.
پرسش:دفتر اسناد رسمی چگونه جایی است؟

پاسخوکیل من :

پدفتر اسناد رسمی (یا دفترخانه یا محضر) نهاد مدنی وابسته به قوه قضائیه ایران برای تنظیم و ثبت رسمی اسناد است که بصورت مستقل و بدون وابستگی مالی به حاکمیت سیاسی اداره می‌شود. دفتر اسناد رسمی بعنوان یک مرکز حقوقی و مدنی رابط حاکمیت و شهروندان است، مهم ترین کار این نهاد تامین و تضمین امنیت حقوقی و اقتصادی جامعه‌است. سردفتر در راس این نهاد شخصاً دارای مسئولیتی مستقل از دولت و قوای حاکم بوده و با تنظیم دقیق اسناد نقش حساسی در جلوگیری از وقوع نزاعهای بی مورد و کاهش مراجعات مردم به محاکم دادگستری دارد. کمک به تامین بهداشت حقوقی جامعه، از طریق تثبیت مالکیت شهروندان بر اموال و دارائیهای خود و رسمیت

0